Výročí prvního zázraku u obrazu Panny Marie Sušické

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní

Výročí prvního zázraku u obrazu Panny Marie Sušické

Na letošní rok připadá 375. výročí od prvního zázraku, který se udál na zámku ve Lčovicích na Prachaticku. Co se tenkrát stalo na Zelený čtvrtek 1. dubna 1649? V rodině Jindřicha Hýzrla z Chodů se rodí syn František Michael. Jde však o komplikovaný porod a chlapec nejeví známky života. Otci se nicméně podaří dítě oživit. Když rodina děkovala za záchranu dítěte, všimla si, že z obrazu Panny Marie Bolestné stéká krev. Záchranu dítěte tak přičítají přímluvě Matky Boží. O této události se poměrně brzy dozvídá kapucínský kněz František Hozlauer, který se stává šiřitelem tohoto zázraku. Zřejmě i díky němu se obraz ze Lčovic později přesouvá do sušického klášterního kostela sv. Felixe.

O Velikonočním pondělí 1. dubna 2024 se otevře od 13. do 18. hodiny kostel k soukromé modlitbě před milostným obrazem. Bratři kapucíni budou rádi, když se u nich zastavíte. Děkují sušickým farníkům, že se zapíší na seznam v sakristii. Na osobní modlitbu pak naváže společné slavení mše sv. v 18 h. Tím pádem se nebude konat modlitba s komunitou Cenacolo. Hlavním celebrantem bohoslužby bude br. Jan OFMCap.

Na viděnou před obrazem, který je považován za paladium města Sušice.

pl_pmbolestna_2024_duben